nATIONAL PREP SCHOOL INVITATIONAL

January 31st (Thursday)

9:00 am - thornlea Secondary school (ontario) vs. BK RIG (Kinna, sweden​)

10:30 am - brewster academy (NH) vs. orangeville prep (ontario) 

12:00 pm - ridley college prep (ontario) vs. montverde prep (florida)

1:30 pm - covenant college prep (nj) vs. NBA Academy Latin america (mexico city, mexico)

3:15 pm - putnam science academy (ct) vs. Sunrise Christian prep (Kansas)

4:45 pm - st. Thomas More (ct) vs. Loomis Chafee (CT) 

6:15 pm - mt. zion prep (MD) vs. seattle prep (wa)

7:45 pm - gb academy (Czech republic) vs. Link Year Prep (Mo)

9:15 pm - redemption christian prep (ny) vs. Toronto basketball academy (toronto) 

February 1st (friday)

9:00 am - seattle prep (wa) vs. NBA academy Latin America (mexico city, mexico)

​10:30 am - redemption christian prep (NY) vs. Thornlea Secondary School (ontario)

12:00 pm - ridley college prep (ontario) vs. SCotland campus sports (PA)

1:30 pm - st. thomas more (cT) vs. Mt. Zion Prep (md)

3:15 pm - gb academy (czech Republic) vs. covenant college prep (NJ)

4:45 pm - BK RIG (Kinna, sweden) vs. St. andrews (RI) 

6:15 pm - montverde prep (FL) vs. orangeville prep (ontario)

7:45 pm - woodstock academy (CT) vs. link year prep (MO)

9:15 pm - south kent prep (CT) vs. worcester academy (MA)

february 2nd (saturday)

9:00 am - aspire academy (KY) vs. top flight academy (ontario)

10:30 am - sunrise christian prep (kansas) vs. scotland campus sports (PA)

12:00 pm - South Kent School (CT) vs. Macduffie school (MA)

1:30 pm - vermont academy (VT) vs. DME Academy (FL)

3:15 pm - northfield mount hermon (MA) vs. St. andrews (RI)

4:45 pm - massanutten Military academy (VA) vs. bridgton academy (ME)

6:15 pm - new hampton school (NH) vs. cushing academy (MA)

7:45 pm - putnam science academy (CT) vs. nba academy latin america (mexico city, mexico)

9:15 pm - BK RIG (Kinna, sweden) vs. trc academy (Ontario)

February 3rd (Sunday)

9:00 am - top flight academy (ontario) vs. bridgton academy (ME)

10:30 am - northfield mount hermon (MA) vs. BK Rig (Sweden)

12:00 pm - New hampton school (NH) vs. Aspire academy (KY)

1:30 pm - woodstock academy (CT) vs. DME Academy (FL)

3:00 pm - massanutten military academy (VA) vs. tilton school (NH)

4:30 pm -  TRC academy (Ontario) vs. Vermont Academy (VT)